فروش بک لینک قوی ایرانی و مشاوره لینک بیلدینگ حرفه ای

تبلیغات همسان یا خرید رپورتاژ آگهی؟

(7 نفر با میانگین: 500 از 5)

advertorial-vs-advertisement

اگر پیگیر بازار تبلیغات اینترنتی ایران باشید مطمئناً تغییر استراتژی شرکت ها و آژانسهای تبلیغاتی از تبلیغات بنری به تبلیغات همسان (Native) و رپورتاژ آگهی (advertorial) را دیده اید!؟ در این روشهای جدید تبلیغاتی به جای تمرکز بر کمیت ترافیک کسب شده از تبلیغات بر روی کیفیت آن تمرکز میشود که باعث برتر نسبی این دو روش تبلیغات بر تبلیغات بنری شده است. اما ممکن است انتخاب درست بین تبلیغات همسان و رپورتاژ آگهی مقداری سخت باشد در این مقاله قصد داریم ضمن توضیح مختصر درباره هریک از روشهای تبلیغاتی به یک جمع بندی کلی جهت تسهیل انتخاب بین روشهای تبلیغاتی فوق برسیم.

تبلیغات همسان

در این روش محتوای تبلیغاتی مورد نظر شما در باکس هایی نمایش داده می شود که کاربران تبلیغاتی بودن آنها را احساس نمیکنند و این موضوع باعث ایجاد حس اعتماد کاربر به محتوای تبلیغاتی شما می شود. ظاهر و مکان نمایش این نوع از تبلیغات بسیار مهم است به همین دلیل باید به صورت حساب شده از این روش تبلیغاتی استفاده کنید؛ پیشنهاد میکنیم از شرکتهای تبلیغاتی فعال در این زمینه استفاده کنید.

رپورتاژ آگهی

در این روش تبلیغ شما در قالب تصاویر و توضیحات کامل همراه با لینک‌هایی به وبسایت شما بعنوان یک مطلب در وبسایت مورد نظرتان منتشر میشود تا کاربران ضمن مطالعه آن با خدمات یا محصولات شما آشنا شوند. رپورتاژ آگهی نیز مستلزم مهارت در نوشتن و آشنایی با مفاهیم لینک بیلدینگ است پس سعی کنید قبل خرید رپورتاژ با یک متخصص سئو مشورت کنید.

تبلیغ همسان یا رپورتاژ آگهی؟

انتخاب بین رپورتاژ آگهی و تبلیغ همسان به استراتژی های شما بستگی دارد؛ اگر بودجه شما محدود است و نمیتوانید از این دو روش تبلیغاتی در کنارهم به صورت بهینه استفاده کنید پس بهتر است روشی را انتخاب کنید که به اهداف شما نزدیک تر است.

  1. تبلیغات همسان غالباً از نوع پرداخت به ازای کلیک (PPC) است و استفاده از آن مستلزم هزینه مستمر است اما در رپورتاژ آگهی شما فقط ۱ بار هزینه تبلیغ را پرداخت خواهید کرد و پس از آن نیازی به پرداخت مجدد هزینه وجود ندارد پس در صورتی که قصد هزینه ای محدود دارید رپورتاژ آگهی برای شما مناسب تر است.
  2. همانطور که میدانید استفاده از رپورتاژ آگهی یکی از بهترین شیوه های لینک بیلدینگ است و لینک های موجود در رپورتاژ آگهی‌ها را می توان به عنوان بک لینک دائمی قلمداد کرد اما در اکثر تبلیغات همسان به شما لینک مستقیم داده نمیشود و از این رو نمیتوانید بر جنبه لینک بیلدینگ این روش تبلیغاتی حساب ویژه ای باز کنید پس اگر به دنبال یک تیر و دونشان هستید رپورتاژ آگهی روش بهتری برای شما خواهد بود.
  3. در رپورتاژ آگهی شما باید همسان کامل و مفید برای کاربران داشته باشید تا بتوانید آنها را به خواندن محتوای تبلیغاتی خود مجاب کنید و این موضوع میتواند یک چالش اساسی باشد اما در تبلیغات همسان با استفاده از یک تیتر و تصویر جذاب به راحتی میتوانید کاربران را جذب کنید و از چالش های تولید محتوای تبلیغاتی در امان باشید.
  4. بازدهی تبلیغات همسان به صورت لحظه ای است و ساعاتی پس از شروع این روش تبلیغاتی شما میتوانید بازخوردهای کاربران جذب شده را بررسی کنید اما در رپورتاژ آگهی نباید انتظار بازدهی سریع را داشته باشید پس اگر قصد افزایش فروش محصول یا خدماتی را دارید تبلیغات همسان برای شما گزینه بهتری است.
  5. در رپورتاژ آگهی نیاز است که شما درک مناسبی از مفاهیم لینک بیلدینگ داشته باشید تا بتوانید حداکثر بازدهی را از تبلیغ خود بگیرید اما در تبلیغ همسان شما میتوانید ضمن آشنایی با مفاهیم اولیه تبلیغات اینترنتی اقدام به درج تبلیغات کرده و پس از تست بازدهی نسبت به ادامه کمپین یا لغو آن تصمیم گیری کنید.

جمع بندی:

تبلیغات همسان یک روش تبلیغاتی با بازدهی سریع و هزینه مناسب است و برای کمپین های فروش ایده آل است در صورتی که رپورتاژ آگهی یک تبلیغات بلندمدت بوده و ضمن جذب اندک مخاطب مستقیم میتواند با افزایش اعتبار وبسایت شما نزد گوگل در آینده شرایط بهتری را برای وبسایت شما ایجاد کند.در نهایت انتخاب بین رپورتاژ آگهی و تبلیغات همسان به محدودیت های زمانی و بودجه تبلیغاتی شما بستگی دارد پس سعی کنید انتخابی مناسب انجام دهید.

۱ دیدگاه

یک نظر دهید

امتیاز گوگل یادتون نره :)