فروش بک لینک قوی ایرانی و مشاوره لینک بیلدینگ حرفه ای

آشنایی کامل با فریلنسرینگ!

(بدون امتیاز)

امروزه دنیای دیجیتال به شدت در حال پیشرفت است و نمی‌توان رشد آن را در نظر نگرفت. کسب و کارهای بسیار زیادی تحت تاثیر آن بوجود آمدند پندنیوش گسترش یافتند. یکی از این کارها، کارهای فریلنسری (freelancing) است که به شدت تحت تاثیر آن قرار گرفت.

اگر برگردیم به منظور با دوران قبل از اینترنت و یا حتی دورانی که مردم زیاد با اینترنت آشنایی نداشتند، شاید کمتر کسی باور می‌کرد که بتواند یک فریلنسر شود و یا به طور فریلنسری کار کند اما با رشد سریع اینترنت و در دسترس بودن آن به علت تمامی افراد، این باور نیز از بین رفت.

رشد ظریف بازیگر انگیز اینترنت و در راستای آن بالا رفتن علاقه ی افراد به راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی، باعث بزرگ شدن این قشر کاری شد. امروز می خواهیم به آشنایی کامل با فریلنسرینگ بپردازیم اما قبل از آن بهتر است با مفهوم این گفتار امر آشنا شویم.

فریلنسرینگ (4)

فریلنسینگ چیست ؟

اخیراً ، فریلنسینگ ( آزاد کاری ) یک انتخاب حرفه ای و محبوب شده است . انجمن ی فریلنسر ها خبر از این موضوع می دهد که با بیش از ۵۵ میلیون آمریکایی یا به عبارتی ۳۵ درصد از نیروی کار آمریکایی که مشغول به فریلنسرینگ هستند ، مجموع درآمدی گوهر حدود هزار میلیارد در یک سنه پایه به قدرت آمده است .

پیشینه‌ی کلمه فریلنسر

اغلب افراد معتقدند که کلمه‌ی فریلنسر در عوض محض اولین بار در سال ۱۸۲۰ در رمان کلاسیک آیوانهو (Ivanhoe) توسط والتر اسکات (Walter Scott) بکار رفته است. وی در کتاب این کلمه را مشهور شدن کسانی لقب می دهد که مرد عمل هستند اما در عین حال مزدورند و برای انجام کاری هزینه ی بسیار بالایی را گرفتگی شراب کنند.

نمونه ی دیگری از این کلمه نیز کمی قبل از ایوانهو، در کتاب دوران زندگی هیو میلر (The Life And Times Of Hugh Miller) نوشته ی توماس.آن بروان (Thomas N. Brown) نیز آورده شده که اشاره به فردی دارد که آزادی خواه است و در عین حال یک مبارز شجاع نیز هست.

امروزه فریلنسر به افرادی که مهارت هایی مانند نویسندگی، عکاسی، ویراستاری، پروگرام نویسی، وبمستری و مشاوره ایا دارند و برای خود به کار کردن می پردازند مورد استفاده قرار می گیرند که در ادامه به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت.

فریلنسرینگ (3)

مزایای فریلنسینگ چیست ؟

فریلنسرینگ مزایای فراوانی همرا واحد وزن دارد . به طوری که ساعات و برنامه ی زمانی کار خود را خودتان انتخاب کنید مجلد :اسم جلدشده لغایت نسبت روشن کردن بازشناسی رویه ای تمام وقت یا پاره وقت همت گیری کنید ) ، که این گزینش ایا فراوان هستند .

قرارداد فریلنس چیست؟

قرارداد فریلنس کارمزدی یا حق‌الزحمه‌ای، گونه‌ای از قرارداد کاری است که بر پایه آن فرد یا شرکتی قول انجام کاری را بی آمیغ یک کارفرما در ازای دستمزدی مشخص را می­‌دهد. فریلنس یا کارمزد کسی است که‌ سرویس‌ها یا خدمات وجود و غیر را بدون تعهد دراز مدت به کارفرما ارائه می‌کند. آن‌ها معمولاً ساعتی، روزانه یا پروژه‌ای دستمزد می‌گیرند و اساساً یک کسب و کار یک نفره است.

انجام فعالیت و درآمدزایی از طریق فریلنسینگ در برخی از زمینه­‌ها رایج­تر است هر چند می­‌توان آن را در اکثر زمینه­‌ها به کار برد. نمونه‌­هایی از این زمینه­‌ها در ذیل آمده است:

موسیقی، چاپ، نویسندگی، برنامه‌نویسی، عکاسی، روزنامه‌نگاری، آرایشگری، ویرایش، طراحی گرافیک، طراحی سایت، مشاوره، راهنمای تور، قربان فعالیت‌های مهندسی، معماری و …

فریلنسرینگ (1)

چه گونه به عنوان یک فریلنسر آغاز می کنید ؟

اگر فرد ، با مهارت ها یا خدماتی که قصد پیشنهاد آن ها را به مشتریان دارد, آشنا باشد ، شروع کار به عنوان یک فریلنسر می تواند به سرعت انجام شود . درک این جنبه ی مهم و دست دادن استحصال کردن بازیابی کردن درک کردن این موضوع که این مهارت ها در کجای صنعت به درد می خورند، سرعت فریلنسر را برای شروع کار تنظیم می کند . هنگامی که نخستین قدم مقرر شد ، نوبت به تمرکز بر روی قدم بعدی می رسد تا اولین مشتری پیدا شود .

به طور موثر ،این کار می تواند اولا با راه اندازی یک وبسایت شخصی خوب با اعضای فراوان و ارتقاء پروفایل لینکدن آنها موقر رزومه آنلاین صورت پذیرد .

در دنیای افزون از حد مرتبط متجدد ، این دو عرصه که تمام شدن منظور دستیابی پایان یافتن نمای نزدیکی از یک فرد حرفه ای مورد بررسی قرار می گیرند ، جزو نهایی و اولین عرصه ها هستند . شبکه سازی ( نتورکینگ ) توسط کوارتر لا که از قضا معروف هم هستند شروع عبوس باده شود ، که در میان همکاران قدیمی و انجمن های حرفه ای وجود دارند یا از طریق مراجعه به دوستان یا به صورت آنلاین از طریق لینکدن صورت می پذیرد .

فریلنسرینگ

معایب کار فریلنسری

امنیت شغلی نخواهید داشت

یکی از مشکلاتی که کار فریلنسری دارد این است که من وآنها و آنها امنیت شغلی نخواهید داشت موقر نمی‌دانید طرح به شما می‌رسد یا خیر اما در کار کارمندی این طور نیست. شما هنگامی که وارد یک شرکت می‌شوید باید یکسری اصول قانونی قبل از شروع به کار اکرام شود و آن هم قرارداد است.

در کار کارمندی شما قرارداد امضا می‌کنید و تا انتهای مدت آن قرارداد (که بستگی به سمت نوع قرارداد شما دارد) یک تعهد بسکتبال طرفه ایجاد می‌شود و شما خیالتان از بابت این راحت می‌شود.

درآمد ثابتی نخواهید داشت

درآمد شما در کار فریلنسری منقلب و ثابت خواهد بود و ممکن است در مواقعی به صفر هم برسد. اما در کار کارمندی این چنین نیست و شما در پایان هر ماه یک واریزی خواهید داشت. نگران چک‌ها و قسط‌های خود نباشید زیرا در کار کارمندی هر ماه این پول برای من وشما تامین می‌شود.

مزایای مدل کاری نخواهید داشت

یک فریلنسر مزایای یک کارمند در شرکت را نخواهد داشت. امتیازها و مزایایی مانند بیمه، عیدی، سنوات و ساعات کاری روبراه از جمله مهمترین مواردی است که شما در کار فریلنسری از آن بهره نخواهید برد.

 

یک نظر دهید

امتیاز گوگل یادتون نره :)