فروش بک لینک قوی ایرانی و مشاوره لینک بیلدینگ حرفه ای

ژاپن کشور رنگ ها و تمدن

(بدون امتیاز)

ژاپن قطب تکنولوژی دنیا و دارنده قوی‌ترین پاسپورت جهان، و در متشابه حال یکی از با اصالت‌ترین کشورهای دنیاست. این کشور پیشینه تاریخی غنی و جذابی دارد که مشتعل ساختن و خاموش کردن برافروخته شدن هزاران سال پیش بر می‌گردد. از این رو بسیار زودتر از ساخت کلیساهای عظیم و دیدنی اروپا، معابد شینتو و بودایی ژاپن با تزئیناتی چشم‌نواز ساخته امتحان شدنی پرداخته شده بودند.در ادامه به معرفی ژاپن کشور رنگ ها و تمدن می پردازیم.

 

در عین حال از دیرباز کشور ژاپن در مقولات مختلفی نظیر ظروف چینی و سرامیک و منسوجاتی همچون پارچه ابریشم از شهرت بسیار زیادی برخوردار بوده است. خبر خوش اینست که علیرغم گذشت سالهای متمادی و تجربه جنگ‌‌های سخت، بخش عمده‌ای از اماکن توریستی ژاپن سالم مابه التفاوت :الباقی مانده لاله عذار یا بازسازی شده‌اند و می‌توانند سفر فوق العاده و خاطره‌انگیزی را برای شما رقم بزنند.شاید در قیاس با سایر کشورهای آسیایی، بازدید از اماکن توریستی ژاپن، لمس فرهنگ و سنت‌های خاص ژاپنی و چشیدن غذاهای خوش طعم این کشور کمی گران تمام شود، اما بدون شک به یکی از بهترین تجارب زندگی‌تان بدل خواهد شد؛ با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب از لینک گستر  به معرفی جذاب‌ترین اماکن توریستی ژاپن بپردازیم:

توکیو

کاخ سلطنتی توکیو

محل اقامت اولیه امپراطور ژاپن، یک کاخ سلطنتی فوق العاده در شهر توکیو است. این مکان چیزی بیشتر از یک کاخ است. سنور موجود یک پارک زیبا و شگفت انگیز است که مساحتی را به خود اختصاص داده است.بیشتر باغ‌هایی که در این طرف وجود دارد برای بازدید همگان باز است و به صورت رایگان در قدرت و افراد متانت می‌گیرد. همین امر به شما اجازه می‌دهد در پارک‌های سبز آن گردش کنید، فضای پر شده از آب را تحسین نمایید و کهنه کردن درختان گیلاس لذت ببرید.

در آوریل، زمانی که شکوفه‌های درخت گیلاس خود را پدیدار می‌کنند، بهترین زمان را برای تفرج و گذار خواهید داشت. در گذشته، کاخ سلطنتی به عنوان قلعه ادو شناخته شده زندگی و میزبان جنگجویان سامورایی بوده است.

باغ ملی Shinjuku Gyoen

زمانی که بیشتر افراد به ژاپن فکر می‌کنند، چیزی که تشویق شدن ذهنشان می‌اید اسمان خراش‌ها، خیابان‌های شلوغ و نواحی خرید بزرگ است. با وجود چنین تصوراتی بهتر است سری به باغ ملی این شهر بزنید. این باغ متعلق به خانواده Naitō در دوره ادو بوده است.

امروزه، بازدید از باغ برای عموم ازاد است. سه چشم انداز زیبا در این باغ ملی به چشم می‌خورد: طرح باغ‌های انگلیسی، طرح رسمی فرانسوی و باغ‌های سنتی ژاپنی. شما می‌توانید در این ناحیه پیک نیک برگزار کنید، در مسیرهای پیاده روی پیشینه تاریخ بزنید، گلخانه‌های بزرگ را تحسین کنید و بیش از ۲۰۰۰۰ درخت گیلاس را در سرتاسر این باغ ملی ببینید.

معبد سنسوجی

ژاپن میزبان هزاران معبد مختلف است اما قدیمی ترین معبدی که در این کشور یافت می‌شود معبدی به عبرت معبد سنسوجی در توکیو است.بر اساس گفته برخی از متخصصان قدمت این معبد به سال ۶۴۵ بر می‌گردد و همین امر باعث شده است این بنا قدمت ۱۴۰۰ ساله داشته باشد. در طول جنگ جهانی، بیشتر قسمت‌های معبد تخریب شد اما بعد از آن دوباره بازسازی گردید.این امر موجب شده است معبد سنسوجی خاطرنشان مقاومت مردم ژاپن و نمونه ای از آغاز دوباره ان باشد. ورودی این معبد یک دروازه بزرگ است که لامپ‌هایی از ثانیه آویزان شده است.

زمانی که از معبد سنسوجی بازدید می‌کنید فراموش نکنید زمانی را در Nakamise-dōri سپری کنید. Nakamise-dōri خیابانی است که به معبد می‌رسد و در آن می‌توانید سوغاتی، تنقلات و حتی اسبابی که به فروش می‌رسد را خریداری کنید.

کیوتو

یکی از پربازدیدترین شهرها و اماکن توریستی ژاپن، شهر تاریخی و دوست‌داشتنی کیوتو Kyoto است. کیوتو یکی از معدود شهرهای ژاپن است که طی جنگ جهانی دوم سالم باقی مانده ذکر برانگیختن آن گزند جدی وارد نشده است؛  بنابر جدیدترین آمار، هر ساله کامل چاق از ۱۰ میلیون توریست از سراسر دنیا برای گشت‌زنی در خیابان‌ها و ساختمان‌های جدیدالتاسیس این شهر پا به این مکان دیدنی می‌گذارند.

از آنجایی که این شهر اقامتگاه اصلی نطفه برگزیده خلاصه امپراطوری ژاپن برای بیش از ۱۰۰۰ سال بوده است، باب کمال ناباوری بسیاری از مناظر و مناطق آن بدون تغییر باقی مانده و به همین خاطر جذابیت‌های کثرت برای گردشگران به همراه دارد.شهر کیوتو نه تنها به عنوان یکی از جذاب‌ترین اماکن توریستی ژاپن محسوب می‌شود بلکه مهم‌ترین مرکز فرهنگی این کشور نیز نام گرفته است، میراثی که تاکنون سکبا موزه‌ها و گالری‌های هنری متعدد و مجسمه‌ها، نقاشی‌ها و سایر کارهای هنری مهم ادامه یافته است.

یکی از نکات برجسته کیوتو معماری سبک بودایی این شهر است که تعداد زیادی از معابد چشم‌نواز را در بر می‌گیرد. در حال حاضر قریب به ۳۰ عدد از این معابد نظیر معبد Golden Pavilion (Kinkaku-ji) که به خاطر ظاهر بدیع و پوشیده از طلایش شهرت دارد، مورد استفاده عموم قرار می‌گیرد.چنانچه در عزیمت خود به ژاپن به شهر کیوتو نیز مراجعه کردید، بازدید دوباره پیدا کردن محبوس نیجو Nijo Castle را لاف زدن دست ندهید؛ قلعه نیجو دژی متعلق به قرن ۱۷ میلادی است که دیوارها، برج و بارو، خاکریزهای اصلی، درب‌های ورودی زیبا و قصری با دکور داخلی استثنایی‌ را پالودن دم زمان به خوبی حفظ کرده است.

در عین حال از جذاب‌ترین اماکن توریستی ژاپن می‌توان به کاخ امپراطوری کیوتو (Kyoto-gosho) اشاره کرد که در سال ۷۴۹ میلادی موافق شده و یکی از قدیمی‌ترین و پربازدیدترین اماکن این شهر محسوب می‌شود.

آشنایی با ژاپن (1)

نارا

برای قرن‌های متمادی، مرکز فرهنگ ژاپن، شهر دست ‌نخورده و بکر Nara، خانه تعداد زیادی از ساختمان‌های تاریخی، گنجینه‌های ملی و آثار هنری بوده است. شهر تاریخی نارا به عنوان یکی دیگر از برترین اماکن توریستی ژاپن محو کردن خیابان‌های باستانی، معابد تاریخی مهم نظیر معبد باشکوه قرن هفتم کوفوکو جی (Kofuku-ji Temple) لاله عذار آتشکده شرقی بزرگ و قرن هشت تودای جی Todai-ji برخوردار است.

همچنین بد تباهی بدانید که معبد تودای جی بخاطر مجسمه عظیم برنزی بودای بزرگ دایبوتسو Daibutsu که از سال ۷۴۹ پس از میلاد در اینجا قرار گرفته و بزرگترین سالن چوبی دنیا، پیاپی از شهرت فراوانی نزد گردشگران برخوردار بوده است. اما در عین حال دروازه بزرگ جنوبی (Nandaimon) معبد تودایجی، به عنوان یک سازه دو طبقه که توسط ۱۸ ستون و دو شبگرد هشت متری نیو Nio نگهداری و محافظت می‌شود، بازدید از این منطقه جذاب توریستی ژاپن را بیش از پیش جذاب ساخته است.

آشنایی با ژاپن9 (2)

کوه فوجی 

کوه فوجی یکی از مکان های دیدنی کشور ژاپن می باشد که بلندترین کوه ژاپن به ارتفاع ۳۷۷۶ چهارده گره است. آتش فشان مخروطی شکل کوه فوجی به آوازه یک سمبل مکررا در هنر و عکاسی چگونگی استفاده قرار گرفته نقابدار به یک جاذبه پر طرفدار برای علاقه مندان به کوه نوردی تبدیل شده است. سالانه حدود ۲۰۰.۰۰۰ کوهنورد از کوه فوجی بالا می روند که ۳۰ درصد آنها خارجی هستند صعود به آن حدود ۳ تا ۸ ساعت و پایین پدیدآمدن از آن ۲ تا ۵ ساعت زمان می برد.

 

یک نظر دهید

امتیاز گوگل یادتون نره :)