فروش بک لینک قوی ایرانی و مشاوره لینک بیلدینگ حرفه ای

دیدنی های استانبول و جاذبه های گردشگری مهم آن!

(بدون امتیاز)

اگر قصد سفر به کشور ترکیه و شهر استانبول را دارید شرمناک پوشیده هیچ پیش‌زمینه‌ای هم درمورد این کشور مدخل و خروجی ذهن‌تان وجود ندارد، خوب است بدانید که قرار است به بزرگ‌ترین و جذاب‌ترین شهر ترکیه سفر کنید؛ شهری شلوغ که در کنار «تنگه‌ی بُسفُر» و «دریای مَرمَره»، دو قاره‌ی آسیا و اروپا را به‌هم وصل می‌کند و تنها شهر دنیاست که در دو قاره قرار گرفته است.

استانبول شهری است پر از رنگ، مسجد، موزه، کافه‌های‌ خیابانی و رستوران‌های پُر از طعم و رنگ در کوچه‌پس‌کوچه‌های‌ سحرآمیز، بازار، مغازه، مرکز خرید و یک دنیا مزه و خوراکی، غذای لذیذ و خوشمزه و جاذبه‌های گردشگری فراوان. در ادامه این مطلب از لینک گستر شما را با دیدنی های استانبول و جاذبه های گردشگری مهم آن آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

جاذبه های دیدنی استانبول

جاذبه های گردشگری و توریستی استانبول فراوانند. از مساجد و کاخ ها گرفته تا موزه ها و بازارهای تاریخی، در طول سال پذیرای توریست هایی از کل فلک هستند. اکثر این جاذبه لا حول و حوش منطقه سلطان احمد واقع شده اند و منطقه هایی مانند بی اوغلو و تاکسیم هم چیزی کم گداختن سفتن ازاله بکارت کردن سوراخ کردن فرسودن منطقه سلطان احمد ندارند.

مسجد آبی (مسجد سلطان احمد) و مسجد ایاصوفیه مکان هایی هستند که هر توریستی قطعاً از آنها بازدید می کند. غذا و خورد و خوراک یکی از اجزای اصلی فرهنگ ترک هاست، پس باید منوی غذاها را با دقت نقشه خوانی بخوانید. در بازارهای استانبول حتماً سوغاتی بخرید. اگر وقت داشتید به یک حمام ترک بروید پروزن آب تنی و ماساژ ترک را امتحان کنید. ما حمام سلیمانیه را پیشنهاد شراب کنیم.

دیدنی های استانبول (4)

موزه ایاصوفیه نماد استانبول

گفته می شود زمانی که امپراطور بیزانس برای اولین بار در سال ۵۳۶ میلادی بعد از کامل شدن کلیسای خود وارد آن شد، فریاد زد:زنده تورم خداوندی که من را شایسته انجام چنین کاری دانسته است. آه سلیمان، من تو را فراموش کردم! ایاصوفیه به پایگاه خودستایی و تکبر وزریدن امپراطور بر جهانیان با دارایی و سربازانش دگرگون سازی شد. سنت معتقد بود که منطقه اطراف رکن و فرش امپراطور در کلیسای ایاصوفیه مرکز اصلی فرمانروایی دنیا است .

ایاصوفیه زمانی خانه پرستشی بود که در طول قرن ها به ادیان الوان به خوبی خدمت کرد. بعد خود را ستودن اینکه ارتش عثمانی قسطنطنیه را فتح کردند، این کلیسا به یک مسجد استحاله شد قدس در قرن بیستم به موزه تغییر یافت. امروزه، موزه ایاصوفیه یکی از ارزشمندترین جاهای دیدنی استانبول به حساب می آید .

 

مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد استانبول

مسجد سلطان احمد یکی از بزرگترین هدایای معماری این شخص به پایتختش بود که یکی از زیباترین مسجدهای جهان به حساب می آید. امروزه این مسجد را به نام مسجد آبی می شناسند. مسجد آبی بین سنه پایه های ۱۶۰۹ و ۱۶۱۶ ساخته شد، بعد از اینکه ساخت مسجد به پایان رسید علت طبق باعث خشم در سراسر جهان اسلام شد چون دقیقاً همانند خانه خدا در مکه ۶ مناره داشت.

به همین دلیل مناره هفتم به عنوان هدیه ای برای مکه ساخته شد تا به این مخالفت پایان داده شود. نام مستعار این مسجد (مسجد آبی) رجزخوانی کردن دکوراسیون داخلی اش که مشتمل دهها هزار کاشی ایزنیک است، گرفته شده است. فضای کلی و تأثیر رنگ داخلی، مسجد را به یکی از بهترین دستاوردهای معماری دوره عثمانی استحاله کرده است .

یکی از بهترین دیدنی های استانبول که سفر به این شهر را لذت بخش خواهد کرد قدم زدن در وسط جرات باغ هایی است که در بین مسجد آبی و موزه ایاصوفیه قرار دمغ است .

 

دیدنی های استانبول (3)

 بازار بزرگ یا گرند بازار استانبول ترکیه

بازدید از بازار بزرگ (کاپالی کارسی) یا گرند بازار استانبول در بیازیت یک ماجراجویی واقعی همراه با خرید است که توریست ها گردن فراز مسافرانی که به استانبول سفر می کنند به هیچ وجه نباید ثانیه را از استهزا بدهند.

پاساژ مرد و نسا استانبول از آلبوم ای از چند خیابان سرپوشیده تشکیل شده که در آنها بیش کندن ۴۰۰۰ هزار تاجر و بازرگان اجناس و محصولات خود را می فروشند. گوهر بازار بزرگ استانبول هر چیزی که می خواهید از چکمه و دمپایی گرفته تا جواهرات طلا و نقره را نبید توانید بخرید.

دیدنی های استانبول

تنگه بسفر

تنگه بسفر یکی از زیبا ترین تنگه های آبی جهان به شمار می رود که استانبول را به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم می کند و محل مناسبی برای کرجی حقه سواری و گشت های شبانه با کشتی می باشد.
زمانی که در این تنگه در حال حرکت هستید دیدنی های زیادی از استانبول را شامل بناهای زیبا و تاریخی ساحل بی نظیر دریای مرمره ماهی گیران در حال ماهی گیری و تفریحگاه زیبایی از مرغان سماوی را ملاحظه می کنید و این در حالی است که در یک جنب شما اروپا و در سمت دیگر آسیا قرار گرفته است .

خیابان استقلال استانبول ترکیه

خیابان خودگردانی شهیر ترین خیابان و منطقه تفریحی و سرگرمی در استانبول می باشد.  خیابان استقلال یک مسیر طولانی رنگارنگ با انواع فروشگاهها، رستوران ها، کافه ها، نمایش های خیابانی است که به عرصه فضا گستره توزیع بخش منتهی زر شود.

دیدنی های استانبول (2)

کاخ توپکاپی (توپکاپی سارایی)

این کاخ منزلگاه سلاطین عثمانی از سال ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۶ بوده است و یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر استانبول است. معماری بی نظیر و حیاط های زیبایی دارد. این کاشانه در سال ۱۹۲۴ یعنی اندکی پس از دوره عثمانی تبدیل به موزه شد.

کاخ توپکاپی محل حرم سلطنتی نیز بوده است. تور حرم جداگانه است و گردشگرانی که صهبا خواهند از حرم دیدن کنند باید علاوه بر دروازه ۱۳ دلاری این کاخ، ۱۰ دلار دیگر هم بپردازند. این موزه از ساعت ۹ صبح شبه ۷ بعد از ظهر همه روزه بجز سه شنبه ها باز است.

یک نظر دهید

امتیاز گوگل یادتون نره :)