فروش بک لینک قوی ایرانی و مشاوره لینک بیلدینگ حرفه ای

5 راه برای معرفی بهتر کار سئو

(1 نفر با میانگین: 500 از 5)
یک سئوکار چگونه تخصص و کار خود را به مشتری توضیح دهد؟

اگر تجربه ای در زمینه سئو داشته باشید، قطعا در موقعیتی قرار گرفته‌اید که برای برقراری ارتباط با مشتری، همکار و یا رئیس خود و فهماندن مفهوم کارتان به او تلاش نموده باشید. اما در عین حال، به جای این‌که این افراد، کار شما را بستایند، تنها چیزی که دریافت کرده‌اید نگاه گیج و پر از سوال آن‌ها بود و این امر باعث شده که واقعا تعجب کنید، و با خود بگویید آیا واقعا می‌توانند حتی سئو را تلفظ کنند؟

اصطلاحات سئو بسیاری وجود دارد که ما در جریان مکالمات روزمره خود از آنها استفاده می‌کنیم. یکی از ویژگی‌های شخصیتی یک سئوکار این است که بتواند در یک زنجیره بازهدایت شده ، پیوندهای شگفت انگیزی را بیابد.

لذا گرچه ممکن است هر کسی کار ما را مورد تقدیر قرار ندهد، اما این بدین دلیل نیست که دیگران به کار ما اهمیت نمی‌دهند بلکه به این دلیل است که آنها قادر به درک آن نیستند. کلید موفقیت در کسب و کار سئو و یافتن امنیت شغلی، این است که بتوانیم یاد بگیریم اهمیت آن‌چه را که انجام می‌دهیم به دیگران تفهیم نماییم. این بدان معنی است که مهارت‌های ارتباطی خود را افزایش داده و نه تنها “آنچه” و “چگونه”، بلکه همچنین “برای چه” را نیز توضیح دهیم:

  1. فرض کنید که دیگران اصطلاحات کار شما را درک نمی‌کنند

این فقط صنعت سئو نیست که اصطلاحات مخصوص خود را دارد، اکثر رشته ها دارای اصطلاحاتی هستند که افراد خارج از آن رشته، آنها را درک نمی‌کنند. چیزی که من در طول سال‌ها آموختم این است که هرگز فرض نکنید که افراد غیر متخصص با اصطلاحات کاری شما آشنا هستند.

به عنوان مثال، اگر من اهمیت استفاده از تگ کنونیکال (Canonicals)، را توضیح دهم، نه تنها باید توضیح دهم که کنونیکال چیست (در شرایط ساده)، بلکه باید نحوه اصلاح آنها را نیز توضیح دهم.

هنگامی که تمام یا بخشی از کار شما به سئو مربوط می‌شود، قطعا با افرادی در بسیاری از نقش‌های دیگر، به ویژه بازاریابی سروکار خواهید داشت. لذا باید برای آموزش سئو به مخاطبان خود و تعریف برخی از عناصر کلیدی و معیارهای مورد استفاده وقت بگذارید. شما باید ۵ دلیلی را که مشتریان ، آژانس سئو خود را رها می‌کنند بدانید و از آنها اجتناب نمایید و برخی نکات کلیدی را در این مورد بیاموزید.

  1. به مشتریان خود توضیح دهید که چرا بعضی توصیه‌ها یا اقدامات خاص را دنبال می کنید

چرا سئو مهم است

خیلی از کارهایی که ما در حرفه سئو انجام می‌دهیم در هاله‌ای از ابهام نهفته است و برای اکثر مردم قابل مشاهده نیست. بنابراین، مهم است که توضیح دهید چه کاری انجام می‌دهید و چرا این کار باید انجام شود.

بگذارید مثالی بزنم. شاید شما بخواهید از ویژگی اسنیپت (Snippets) در نتایج جست و جو استفاده کنید. در حالی که این کار ممکن است برای شما به نظر بسیار ساده بیاید، ممکن است کسی که با این موتورهای جست و جو سروکار ندارد درک نکند که چرا شما تلاش‌های خود را صرف این کار کرده‌اید. لذا باید برای او توضیح دهید که چگونه این کار به شما اجازه می‌دهد که بیشتر نتایج جست و جوی گوگل را به پیج خود برسانید و لذا بیشتر دیده شوید.

یا بگذارید مثال دیگری بزنم

ممکن است شما صدها خطای خزش را در کنسول گوگل سرچ خود بیابید و اکنون می­خواهید وقت خود را صرف این امر کنید که ببینید آیا می‌توانید هیچکدام از آن پیج‌ها را ریدایرکت کنید. شما می‌دانید که چرا باید این کار را انجام دهید، اما ممکن است دیگران به شما بگویند که این صفحات از بین رفته اند، پس چرا وقت خود را برای آنها تلف می‌کنید؟

به سادگی این موضوع را برای آنها توضیح دهید

برای مثال، توضیح دهید که چگونه ممکن است ترافیکی را که از آن صفحات به دست می‌آمد از دست بدهید. و می‌خواهید مطمئن شوید که می‌توانید آن صفحات را بازگردانید.

  1. پیام صحیحی را برای مخاطب مورد نظر تهیه کنید

نحوه ارائه اطلاعات و توضیح تلاش‌های شما به میزان دانش و خصوصیات مخاطبان تان بستگی دارد. کسی که دارای تخصص در فناوری اطلاعات باشد، با جزئیات کار فنی که انجام می‌دهید آشناست، لذا قدر تلاش‌های شما را می‌داند و می‌داند حذف “باگ‌هایی” که در صدد برطرف کردنشان هستید، قابلیت دیده شدن سایت را ارتقا می‌دهند. کسی که دارای تخصص در بازاریابی باشد علاقه مندست که بداند شما چگونه بازدید کنندگان هدف را به سوی وب سایت خود جذب می‌کنید و به ارتقای محتوای بازاریابی پیج شما کمک می‌کند. مدیران اجرایی نیز به بسیاری از جزئیات و تاکتیک‌هایی که شما استفاده می کنید علاقه مند هستند- آنها می‌خواهند بدانند که چگونه سئو بر نتیجه نهایی عملیات شرکت‌تان تأثیر می‌گذارد.

  1. با استفاده از اطلاعات سئو خود، یک داستان بسازید

داستان گویی از طریق اطلاعات سئو یک روش بسیار قدرتمند است، که اغلب قدرتمندتر از ارائه گزارش و اعداد و ارقام عمل می‌کند. مردم ترجیح می‌دهند یک داستان جالب بشوند تا داده‌های خامی که هیچ اطلاعی از آن‌ها ندارند را مشاهده کنند، زیرا مغز ما برای حفظ و درک داستان‌ها تعبیه شده است.

شما می‌توانید داستانی از کار سئو خود را از طریق گزارش‌های بصری ارائه دهید. در واقع، این بدان معنی است که شما نباید یک خشاب از نمودارها را بدون هیچگونه زمینه ای ارائه دهید و بهتر است که ترکیبی از هر دو را ارائه نمایید و بیشتر، بر روی چند معیار انتقادی تمرکز کنید.

چگونه سئو را به دیگران توضیح دهیم

  1. کار خود را با مستندات لازم پشتیبانی کنید

مستند سازی و ارائه گزارش از کارتان،سبب ایجاد شفافیت در کار شده و کار شما را موثرتر جلوه می‌دهد. بسیاری از کارهایی که سئوکاران انجام می‌دهند، برای سایر افراد غیر قابل مشاهده است ، بنابراین ما باید در مورد آنچه انجام می‌دهیم شواهد لازم را تا جای ممکن ارائه نماییم.

خب بگذارید دقیقتر منظورم را بیان کنم؛ اگر شما تحقیقاتی را بر روی رقیب خود انجام می‌دهید که می‌خواهید از آن برای بهبود وب سایت خود استفاده کنید، سندی را فراهم کنید که یافته‌های تحقیقاتی شما را نشان دهد. آن را بایگانی کرده و به اشتراک بگزارید. البته این فقط یک مثال است. شما می‌توانید صفحات گسترده، اسناد و گزارش‌هایی را ارائه کنید که کارتان را ملموس‌تر می‌سازند.علاوه بر این، یک گزارش ثابت ماهیانه نیز داشته باشید که پیشرفت کار شما را نشان دهد. با این حال، فقط به گزارش خود متکی نباشبد و از اعداد و ارقام کلیدی نیز بهره بجویید.

یک نظر دهید

امتیاز گوگل یادتون نره :)