فروش بک لینک قوی ایرانی و مشاوره لینک بیلدینگ حرفه ای

معرفی الگوریتم های گوگل

(2 نفر با میانگین: 500 از 5)
با 5 آپدیت عمده الگوریتم‌های گوگل آشنا شوید

الگوریتم گوگل

تقریبا هر سال شاهد آن هستیم که گوگل تغییراتی را در الگوریتم خود ایجاد می‌کند. برخی از این تغییرات جزئی بوده و برخی‌ها نیز صفحه جستجو را به‌طور کامل دگرگون می‌کنند. در این مطلب قصد داریم با ۲ آپدیت عمده الگوریتم‌های گوگل آشنا شویم. تا پایان با ما همراه باشید.

  1. پاندا

تاریخ راه‌اندازی: ۲۴ فوریه ۲۰۱۱

خطرات: محتوای تکراری، سرقت یا محتواهای کم‌حجم، تولید اسپم توسط کاربران، keyword stuffing

یکی از اهداف عرضه الگوریتم پاندا این بود که این الگوریتم صفحات وب را ازلحاظ کیفیت رتبه‌بندی کند و این نمرات به‌عنوان فاکتورهای رتبه‌بندی مورد استفاده قرار بگیرند. در ابتدا، پاندا نوعی فیلتر بود و بخشی از فرآیند رتبه‌بندی گوگل به حساب نمی‌آمد، اما در ژانویه ۲۰۱۶، پاندا به‌طور رسمی به‌عنوان یک الگوریتم گوگل معرفی شد. انتشار آپدیت برای الگوریتم پاندا سریع‌تر شده است؛ بنابراین پنالتی‌ها و بازیابی از پنالتی سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

چگونه خود را با الگوریتم پاندا تطبیق دهیم: به‌صورت مداوم سایت خود را ازنظر محتواهای تکراری، محتواهای کم‌حجم و keyword stuffing بررسی کنید. اگر یک سایت تجارت الکترونیک دارید و نمی‌توانید به‌صورت ۱۰۰ درصد محتواهای منحصربه‌فرد در سایت خود قرار دهید، حداقل سعی کنید که تا جایی که امکان دارد از تصاویر اورجینال بهره ببرید و برای متمایز کردن دیسکریپشن‌های محصولات خود از دیگران، به سراغ نقد و بررسی‌های کاربران بروید.

  1. پنگوئن

تاریخ راه‌اندازی: ۲۴ آوریل ۲۰۱۲

خطرات: لینک‌های اسپم یا غیرمرتبط، لینک با آنکر تکست‌های بیش‌ازحد بهینه شده

هدف از عرضه الگوریتم پنگوئن، به زیر کشیدن سایت‌هایی بود که پروفایل‌های لینکی خود را دستکاری می‌کنند. از اواخر سال ۲۰۱۶، پنگوئن رسما بخشی از الگوریتم اصلی گوگل شد و برخلاف الگوریتم پاندا، این الگوریتم به‌صورت real time است.

چگونه خود را با الگوریتم پنگوئن تطبیق دهیم: رشد لینک های خود را زیر نظر داشته باشید و با استفاده از ابزارهای مختلف، وارسی‌هایی را از لینک‌های خود انجام دهید و به دنبال هرگونه موارد غیرمعمول بگردید.

  1. مرغ مگس خوار

تاریخ راه‌اندازی: ۲۲ آگوست ۲۰۱۳

خطرات: keyword stuffing، محتواهای کم کیفیت

الگوریتم مرغ مگس‌خوار به گوگل کمک می‌کند که جستجوها را بهتر تفسیر کند و نتایجی را ارائه دهد که به هدف جستجوگر نزدیک‌تر باشد. در حالی که کلمات کلیدی همچنان اهمیت خود را حفظ کرده‌اند، الگوریتم مرغ مگس‌خوار به یک صفحه کمک می‌کند که برای یک عنوان در صفحه جستجو رتبه کسب کند، حتی اگر این صفحه حاوی کلمه دقیق جستجو شده نباشد. این مهم با استفاده از پردازش زبان طبیعی به دست می‌آید.

چگونه خود را با الگوریتم مرغ مگس‌خوار تطبیق دهیم: دامنه کلمات کلیدی خود را گسترش دهید و بجای تمرکز روی کلمات کلیدی، روی مفاهیم تمرکز کنید. با دقت تمام، به دنبال جستجوهای مرتبط، مترادف‌ها و اصطلاحات مرتبط بگردید.

  1. کبوتر گوگل

تاریخ راه‌اندازی: ۲۴ جولای ۲۰۱۴

خطرات: سئوی off-page و on-page ضعیف

الگوریتم کبوتر روی آن دسته جستجوهایی تاثیر می‌گذارد که موقعیت مکانی کاربر اهمیت دارد. این آپدیت روابط نزدیکی را بین الگوریتم محلی و الگوریتم اصلی ایجاد کرد. عوامل سنتی سئو در حال حاضر برای رتبه‌بندی نتایج محلی استفاده می‌شود.

چگونه خود را با الگوریتم کبوتر تطبیق دهیم: روی سئوی off-page و on-page سرمایه‌گذاری کنید. یک نقطه شروع خوب می‌تواند این باشد که یک آنالیز از وضعیت سئوی on-page داشته باشید.

برای سئوی off-page نیز می‌توانید نام خود را در دایرکتوری‌های مرتبط کسب‌وکار ثبت کنید. چنین کاری نه‌تنها حکم بک لینک را برای شما دارد، بلکه به بهبود رتبه سایت نیز کمک می‌کند.

  1. موبایل گدون

تاریخ‌ راه‌اندازی: ۲۱ آوریل ۲۰۱۵

خطرات: فقدان نسخه موبایل از صفحه، کاربردپذیری ضعیف موبایل

آپدیت موبایل گوگل (که با نام موبایل‌گدون نیز شناخته می‌شود) درواقع تضمین می‌کند که صفحاتی که به خوبی برای دستگاه‌های موبایل بهینه‌سازی شده باشند در بالای نتایج جستجوهای موبایل نمایش داده می‌شوند. صفحاتی نیز که برای دستگاه‌های موبایل بهینه‌سازی نشده‌اند، یا از نتایج فیلتر می‌شوند و یا به طور کامل از صفحه جستجو کنار می‌روند.

چگونه خود را با الگوریتم موبایل تطبیق دهیم: روی نسخه موبایل صفحات سایت خود، سرعت و کاربردپذیری آن‌ها تمرکز کنید. تست mobile-friendly گوگل به شما کمک خواهد کرد تا بدانید کدام یک از جنبه‌های نسخه موبایل سایت شما نیاز به بهبود دارد.

یک نظر دهید

امتیاز گوگل یادتون نره :)