فروش بک لینک قوی ایرانی و مشاوره لینک بیلدینگ حرفه ای

نقشه طراحی صفحه اصلی در سئو کل سایت

(9 نفر با میانگین: 500 از 5)

نقش هوم پیج در سئو homepage-seo

هوم پیج (Home Page) سایت شما چگونه در سئوی کل سایتتان تاثیر میگذارد؟

منظور ما از هوم پیج در این مقاله صفحه ای است که کاربران در صورت باز کردن وبسایت شما با آدرس و پسوند دامنه‌تان با آن مواجه می شوند.

از آنجایی که این صفحه جایی است که بیشترین مراجعه کاربران شما را دارد میتوان آنرا معتبرترین صفحه شما نزد موتورهای جستجو نیز دانست پس نحوه چینش و محتوای این صفحه میتواند به صورت مستقیم بر سئوی کل سایت شما تاثیرگذار باشد.

در مرحله اول از منظر کاربر پسند بودن به آن نگاه میکنیم، یک صفحه آغازین کاربرپسند میتواند باعث جذب کاربران تصادفی و تبدیل شدن آنها به طرفداران سایت شما شود این موضوع از آن نظر برای سئو مهم است که کاربران ثابت گاهاً وبسایت شما را با جستجوی برندتان در گوگل باز میکنند و این موضوع به صورت جدی به تقویت برند شما در گوگل و همچنین افزایش اعتبار سایتتان کمک میکند.

همچین در صورت کاربرپسند بودن صفحه اصلی سایتتان شانس اینکه کاربر صفحات بیشتری را مشاهده و مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری کند بالا میرود و این موضوع باعث بهبود فاکتورهای کیفی وبسایت شما شده و در ارتقاء رتبه شما در گوگل موثر است.

صفحه هوم پیج مهمترین صفحه از نظر خزنده های موتورهای جستجویی مانند گوگل است پس باید لینک هایی را در آن قرار دهید که بیشتر اهمیت را برای شما دارد از درج لینک های غیر ضروری و شلوغ کردن این صفحه با منوهای لینک طولانی پرهیز کنید. اجازه دهید فقط مهمترین صفحات داخلی شما در هوم پیج معرفی شوند. این موضوع باعث اهمیت هرچه بیشتر ناوبری سایت شما می شود اگر خزنده گوگل به آسانی بتواند به تمام صفحات مهم شما دسترسی داشته باشد خیلی سریعتر از آنچه که فکرش را میکنید به نتایج بالای گوگل دست خواهید یافت.

صفحاتی از وبسایت شما که در اولویت پایین تری قرار دارند نباید به صورت کلی از دسترس کاربر خارج شوند شما میتوانید لینک آنها را به گونه درج کنید که کاربر بتواند با حداکثر ۲ یا ۳ کلیک از هوم پیج تان به آنها دست یابد.

از آنجایی که هوم پیج سایت شما خط مقدم روبرو شدن تعداد زیادی از کاربران با کسب و کار شماست پس سعی کنید این صفحه را تا حد امکان سبک طراحی کنید؛ ممکن است خدماتی را ارائه دهید که ارزش صبر کردن داشته باشد اما برای کسی که اولین بار است وبسایت شما را مرور میکند صبر کردن کاری ناخوشایند بوده و منصرف شدن از مرور سایت شما راحت تر از صبر کردن خواهد بود پس از تصاویر گرافیکی سنگین، کدهای جاوااسکریپت بلااستفاده و سایر المان های غیر ضروری در صفحه اصلی سایتتان استفاده نکنید.

2 دیدگاه

  1. پس کو مقالش؟
    برای سایت های پورتالی سئو صفحه اصلی خیلی مهمه به نظرم ممنون میشم سریعتر مقاله رو منتشر کنید

  2. طراحی صفحه اصلی سایت به نظر من هرچقدر ساده تر و سبک تر باشه برای سئوی کل سایت مفیدتر خواهد بود

یک نظر دهید

امتیاز گوگل یادتون نره :)