فروش بک لینک قوی ایرانی و مشاوره لینک بیلدینگ حرفه ای

چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهم؟

(2 نفر با میانگین: 450 از 5)
7 دلیل ترس از سئو

دلیل ترس از سئو

اگر مالک یک کسب‌وکار کوچک باشید، حتما حداقل یکبار شنیده‌اید که شخصی به شما پیشنهاد می‌دهد که سئو را یاد بگیرید و یک استراتژی آنلاین را برای کسب‌وکار خود طراحی کنید. همچنین باید این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که افراد معمولا برای پیدا کردن کسب‌وکار و سرویس موردعلاقه خود، از اینترنت استفاده می‌کنند.

شما می‌دانید که کسب‌وکار به یک وب‌سایت نیاز دارد و برای ظاهر شدن این وب‌سایت در صفحه نتایج موتورهای جستجو باید کارهایی روی آن صورت بگیرد. اما ممکن است علی‌رغم همه کارهای انجام گرفته، این سایت به‌خوبی و به اندازه کافی بهینه‌سازی نشود و همین ممکن است شما را از سئو فراری دهد.

برای عدم انجام و یادگیری سئو بهانه‌های مختلفی را می‌توان ذکر کرد و بسیاری از مالکان کسب‌وکارهای کوچک به دلیل ترس از همین بهانه‌ها ترجیح می‌دهند که فرآیند مهمی مثل سئو را نادیده بگیرند. این افراد علی‌رغم اینکه می‌دانند سئو فرآیندی ضروری برای موفقیت آن‌هاست، اما مداوما آن را به تاخیر می‌اندازند. در این مطلب می‌خواهیم ۷ دلیل ترس افراد از سئو را برای شما ذکر کنیم.

  1. سئو یک فرمول جادویی نیست

اگر فکر می‌کنید که سئو یک فرمول جادویی برای موفقیت‌های سریع‌السیر و کسب سود در کمترین زمان ممکن است، قطعا بعد از مدت کوتاهی از آغاز سئو ناامید و فرسوده می‌شوید. سئو برای سودمندی کسب‌وکار شما ارزشمند است، اما قبل از اینکه منتظر بازگشت سرمایه خود باشید، باید عنصر صبر را در خود به وجود بیاورید.

در کسب‌وکار، هر استراتژی و کمپین باید یک بازگشت سرمایه قابل‌اندازه‌گیری و بالا داشته باشد. اگر آن چیزی باشد که به رشد کسب‌وکار شما کمک نکند، شما قطعا آن را انجام نخواهید داد. زیرا بازگشت سرمایه سئو بسیار کند است و به همین خاطر بسیاری از مالکان کسب‌وکارهای کوچک فکر می‌کنند که سئو اساسا هیچ اثری روی رشد کسب‌وکار آن‌ها ندارد و بنابراین درجه اولویت آن را کاهش می‌دهند.

بسیاری از کسانی که تازه سئو را آغاز کرده‌اند ممکن است وقت و هزینه زیادی را روی این فرآیند صرف کنند و درنهایت به دلیل عدم کسب نتایج، کار را رها کنند. همین موضوع دقیقا مالکان کسب‌وکارهای کوچک را نسبت به آغاز کمپین‌های سئو بی‌تمایل کرده است. اما اگر استراتژی خود را به درستی چیده باشید، مطمئنا سئو برای شما نتیجه‌ای قابل‌توجه را در پی خواهد داشت. فقط باید صبر پیشه کنید؛ زیرا که سئو نتایج فوری به همراه ندارد.

  1. سئو بیش‌ازحد زمان می‌خواهد

کسانی که تازه با سئو آشنایی پیدا کرده‌اند فکر می‌کنند که این نوع استراتژی آنلاین یک فرآیند طولانی و پیچیده است که شامل بخش‌های زیادی می‌شود. درحالی که در موقع بهینه‌سازی سایت باید فاکتورهای زیادی را مدنظر قرار داد، اما همه این کارها لازم نیست که به صورت هم‌زمان انجام شوند.

همانند نکته اولی که در بالا ذکر کردیم، افرادی تازه‌کار وقتی فکر می‌کنند که تمام فرآیندهای سئو باید با شتاب و در کمترین زمان ممکن انجام شود، نسبت به این فرآیند کاملا بی‌تمایل می‌شود. اما باز هم در این‌جا باید صبر داشته باشید.

دو گزینه پیش‌روی مالکان کسب‌وکارها قرار دارد. گزینه اول این است که تمام فعالیت‌ها و مسئولیت‌های مرتبط با سئو را به یک شرکت متخصص سئو واگذار کنید. اگر خودتان وقتی برای انجام سئو ندارید، می‌توانید آن را به یک شرکت کاربلد در این زمینه واگذار کنید. به این طریق، شما وقت بیشتری برای مدیریت کسب‌وکار خود در اختیار دارید و آژانس بازاریابی دیجیتال نیز کمپین را به جلو می‌برد.

اما گزینه دومی نیز در اینجا وجود دارد و آن این است که خودتان مسئولیت‌های سئو را بر عهده‌ گرفته و از صفر تا صد کار به وسیله خود شما انجام بگیرد. از این طریق شما در بودجه خود صرفه‌جویی می‌کنید و البته نکات زیادی در مورد سئو نیز یاد خواهید گرفت. اما از طرفی دیگر باید بدانید که قرار است بیشتر وقتتان به این فرآیند اختصاص یابد.

  1. سئو بیش‌ازحد فنی است

بسیاری از مالکان کسب‌وکارهای کوچک که تازه به دنیای سئو پا گذاشته‌اند فکر می‌کنند که سئو یک فرآیند پیچیده و فنی است که توسط توسعه‌دهندگان وب و نردهای کامپیوتری باهوش انجام می‌شود. آن‌ها احساس می‌کنند که خودشان برای انجام سئو یا حتی تلاش برای یادگیری آن صلاحیت کافی را ندارند.

بسیاری از عناصر سئو را هرکسی می‌تواند انجام دهد. شما به پس‌زمینه شبکه‌سازی کامپیوتری فنی و یا توسعه نیاز ندارید. یادگیری سئو پایه آسان است و فقط چند ساعت را از شما می‌طلبد. وقتی که شرکت شما جوان است و شما نیز در زمینه سئو تازه‌کار هستید، شاید بهترین کار این باشد که فقط روی اجرای برخی از تاکتیک‌های ساده و پایه‌ای سئو تمرکز کنید.

البته عناصر فنی زیادی نیز برای انجام دادن وجود دارد و بسیاری از شرکت‌های کوچک نگران این هستند که آژانس‌های بازاریابی دیجیتال آن‌ها را در اصطلاحات صنعتی خاص و پیچیده غرق کنند. اما نباید اجازه دهید که این طرز فکر باعث نگرانی‌تان شود. فقط کافی است که نگرانی‌های خود را توضیح داده و سوالات خود را بپرسید. یک آژانس بازاریابی دیجیتال خوب شما را در جریان تمامی قسمت‌های کار قرار خواهد داد.

  1. مجازات و پنالتی‌ها

 اگر خودتان سئو را دنبال می‌کنید، حتما در مورد پنالتی‌های گوگل چیزهایی به گوشتان رسیده است. در وجود این پنالتی‌ها شکی نیست و سایتی که سیاست‌های گوگل را نقض کند قطعا تحت این مجازات‌ها قرار خواهد گرفت. بسیاری از آژانس‌های بازاریابی دیجیتال ادعا می‌کنند که می‌توانند شما را در کمتر از یک ماه به صفحه اول نتایج گوگل برسانند. باید بدانید که این ادعا یک ادعای کاملا مضحک و کذب است و می‌تواند شما را با مجازات‌های گوگل روبرو کند.

مجازات‌ها و پنالتی‌های گوگل ممکن است شما را نگران کرده باشد. اما در صورت وجود یک استراتژی خوب و سالم و استفاده از بهترین روش‌ها، لازم نیست که هیچ نگرانی را به خودتان راه بدهید. البته باید این را نیز بگوییم که مجازات‌های گوگل یکی دیگر از دلایلی است که کسب‌وکارها مسئولیت‌های سئو را به آژانس‌های بازاریابی دیجیتال واگذار می‌کنند. زیرا که این آژانس‌ها با تمامی پستی و بلندی‌های دنیای سئو آشنایی دارند و بنابراین سایت شما را در معرض ریسک پنالتی شدن قرار نمی‌دهند.

  1. سئو ممکن است وجهه برند را تخریب کند!

دلیل ترس بسیاری از مالکان کسب‌وکارهای کوچک از انجام سئو این است که آن‌ها می‌ترسند سئو وجهه برند آن‌ها را تخریب کند. این طرز تفکر بیشتر به این خاطر است که این افراد شنیده‌اند که سئو به‌عنوان یک استراتژی برای خرید یا کسب ترافیک مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تا سالیان قبل تصور عمومی بر این بود که سئو یک استراتژی چیپ و نامناسب بوده و هدف آن فریب دادن موتورهای جستحو برای جذب ترافیک است. اما این تفکر اکنون دیگر جایی در بین مدیران کسب‌وکارها ندارد و همگی بر اهمیت و ارزش سئو واقف شده‌اند. امروزه هدف سئو آن است که برای مخاطبان وب اطلاعاتی ارزشمند را فراهم آورد.

  1. جذب ترافیک به‌جای مشتری

کلمات کلیدی یکی از آن جنبه‌هایی از سئو است که به صورتی گسترده در مورد آن صحبت‌ شده است. تحقیق کلمات کلیدی و هدف‌گذاری از جمله تاکتیک‌های رایجی است که در ابتدای راه‌اندازی یک کمپین سئو باید به آن‌ها فکر شود. اگر این کارها را خودتان انجام می‌دهید، ممکن است که فورا حجم عظیمی از کلمات کلیدی مرتبط را مشخص کنید و مدیریت کردن آن‌ها برایتان سخت شود.

اما چگونه باید بدانید که در استراتژی سئو خود باید روی کدام یک از یک کلمات کلیدی تمرکز کنیم؟ کاری که باید انجام بدهید این است که در مورد آنالیز کلمات کلیدی مطالبی را بیاموزید. همچنین پرسناهای خریداران می‌تواند به شما کمک کند تا بدانید کدام کلمات کلیدی برای سایت شما مناسب است. همچنین می‌توانید کلمات کلیدی را بر اساس ولوم، میزان مرتبط بودن و سطح رقابت نیز مشخص کنید.

هرچقدر که بیشتر سایت خود را آنالیز کرده و الگوهای خود در کلمات کلیدی را پیدا کنید، مشخص کردن کلمات کلیدی برای هدف قرار دادن مخاطبانی که آماده‌اند از مخاطب به مشتری تبدیل شوند آسان‌تر می‌شود.

  1. پیچیدگی سئو

بر اساس تخمین‌ها، گوگل برای رتبه‌بندی یک سایت حدود ۲۰۰ فاکتور را مدنظر قرار می‌دهد. (البته برخی‌ها بر این عقیده‌اند که تعداد فاکتورهای درنظرگرفته شده توسط گوگل بیش از این‌هاست.)

اما آیا شما می‌توانید تمام انتظارات گوگل را برآورده کنید؟ همین پیچیدگی ظاهری سئو کافی است تا مالکان کسب‌وکارها را از انجام سئو منصرف کند. برخی از این افراد ترجیح می‌دهند تا فقط برخی از موارد پایه‌ای سئو را یاد بگیرند و آن‌ها را اجرایی کنند. البته این برای شروع خوب است، اما اگر فقط به اجرایی کردن موارد پیش پا افتاده اکتفا کنید، هرگز نخواهید توانست از سئو بهره زیادی ببرید.

درحالی‌که بسیاری از شرکت‌های بزرگ با بودجه‌های عظیم ممکن است بتوانند با این حجم از پیچیدگی در کمترین زمان کنار بیایند، اما کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند روی اجرای تاکتیک‌های سئو در بازه‌های زمانی طولانی‌تر تمرکز کنند. رویکرد آهستگی و پیوستگی ممکن است خیلی به مذاق افراد خوش نیاید، اما شما می‌توانید از این طریق رتبه و پایه‌ مشتریان خود را ایجاد کنید.

مردد بودن برخی از مالکان کسب‌وکارها در مورد اجرایی کردن سئو قابل‌فهم است. برای کسانی که تازه به دنیای سئو پا گذاشته‌اند، این ترس‌ها بسیار رایج است. اما دانستن آنچه باید از یک استراتژی سئو انتظار داشته باشید می‌تواند برخی این ترس‌ها را فرو بنشاند.

سئو فرآیندی است که به زمان، منابع مالی و تلاش نیاز دارد. برای افرادی تازه وارد به سئو ترس‌هایی مانند پیچیدگی، فنی بودن، غلط‌انداز بودن سئو و مجازات گوگل از جمله تصورات غلط رایج به شمار می‌آید. هرچقدر که بیشتر در مورد سئو بدانید، به راحتی و با اعتماد به نفس خود را برای اجرایی کردن این استراتژی‌ها یا کار کردن با یک آژانس بازاریابی دیجیتال آماده می‌کنید.

یک نظر دهید

امتیاز گوگل یادتون نره :)