فروش بک لینک قوی ایرانی و مشاوره لینک بیلدینگ حرفه ای

بک لینک چیست؟

(28 نفر با میانگین: 493 از 5)
همه چیز درباره بک لینک و انواع آن

بک لینک چیست

بک لینک یا لینک ورودی، پیوندهایی هستند به صفحه‌ای از سایت شما که در صفحه یا صفحاتی از یک سایت دیگر قرار میگیرند و باعث انتقال هدفمند کاربران و موتورهای جستجو به سایت شما خواهند شد.

بک لینک ها به صورت html میتواند داری ساختار زیر باشد:

<a href=”Link Adress” title=”” rel=”” target=””>Anchor Text</a>

در ساختار فوق Anchor Text همان متن لینک شما خواهد بود و مقدار قرار گرفته در تگ href نیز آدرس لینک است، سایر پارامترها ضروری نیستند و میتوانید از آنها صرف نظر کنید.

انواع بک لینک:

بک لینک انواع مختلفی دارد که در اینجا سعی میکنیم برخی از آنها را شرح دهیم.

لینک های dofollow و nofollow

به ساختار این لینکها توجه کنید:

<a href=”http://www.linkgostar.com/” title=”” rel=”dofollow” target=””>Anchor Text</a>

<a href=”http://www.linkgostar.com/” title=”” rel=”nofollow” target=””>Anchor Text</a>

خاصیت rel یک پارامتر است که گوگل از طریق آن لینک ها را به دو دسته تقسیم میکند: لینک های دارای rel=”nofollow” از دید گوگل به صورت کد html ساده ترجمه شده و خزنده های گوگل آنها را دنبال نمیکنند اما لینک هایی که مقدار rel=”dofollow” را داشته باشند مستقیماً مورد توجه گوگل بوده و خزنده گوگل به محض دیدن این لینک ها به دنبال کردن آنها خواهد پرداخت. البته لازم به ذکر است که این مورد به معنی بی ارزش بودن بک لینک Nofollow نیست.

توجه: به صورت پیشفرض هر لینکی dofollow خواهد بود مگر اینکه لینک مورد نظر دارای مقدار rel=”nofollow” پس درج خاصیت rel=”dofollow” ضروری نیست.

بک لینک چیست,در مورد انواع بک لینک

لینک های طبیعی و لینک های با هدف سئو

بیشتر لینک ها با هدف سئو و افزایش قدرت سایت در موتورهای جستجو ایجاد میگردد. که البته استفاده بیش از حد این اینگونه لینکها باعث ایجاد مشکلاتی برای وبسایت شما خواهد شد چراکه موتورهای جستجویی مانند گوگل دارای الگوریتم های زیادی برای شناسایی اینگونه لینک ها بوده و در صورتی که وبسایت شما با این عنوان شناسایی شود ممکن است جریمه های سنگینی شامل حال وبسایتتان شود.

نقطه مقابل لینک هایی که با هدف سئو ایجاد می شوند لینک های طبیعی هستند؛ لینک هایی که بدون دخالت شما و از طریق سایرین برای وبسایتتان ایجاد می شود. این لینک ها بیشترین و بهترین تاثیر در بهبود رتبه وبسایتتان را دارند. به عنوان مثالی از اینگونه لینک ها میتوان به بازنشر کردن مقاله ای از وبسایت شما در وبلاگ های مرتبط و درج لینک به وبسایت شما اشاره کرد.

لینک های همیشگی و لینک های اجاره ای

این دسته بندی لینکها تقریبا با دسته بندی قبلی مشابه است؛ لینک هایی که با هدف سئو ایجاد میشود اکثراً اجاره ای بوده و باید در دوره های زمانی خاصی تمدید شوند و ممکن است هزینه های اینگونه لینک ها در مقطعی از زمان آنقدر زیاد شود که دیگر قادر به ادامه روند اجاره لینک نباشید اما لینک هایی که به صورت طبیعی برای شما ایجاد شده اند تقریبا همیشگی هستند و تا زمان بقای وبسایت های لینک دهنده به شما نیازی نیست نگران آنها باشید.

مقاله مرتبط: روش دریافت لینک طبیعی رایگان

البته برای ساخت لینک همیشگی میتوانید از رپورتاژ استفاده کنید تا با صرف هزینه بسیار کمی بتوانید بک لینک هایی همیشگی و با کیفیت بالا دریافت نمایید.

3 دیدگاه

  1. بک لینک چیست در

    سلام و عرض احترام
    ممنون از سایت خوبتون و مقالات کاربردی که میزنید
    میخواستم بدونم فرق بک لینک با لینک بیلدینگ چیه؟
    بعضی جاها میگن بک لینک و بعضی جاها لینک بیلدینگ و من تفاوت بین اینا رو نمیدونم.

یک نظر دهید

امتیاز گوگل یادتون نره :)